Fytoterapia
Fytoterapia je liečba pomocou rastlín, respektívne liekovými formami pripravenými priamo z liečivých rastlín.V podstate je to bylinkárstvo na vedeckých základoch.Dejiny bylinkárstva siahajú až do praveku, keďže sa vtedajší ľudia živili aj rastlinami, ktoré neskôr začali využívaťaj na liečenie. V neskorších dobách sa tento druh medicíny značne rozvinul.
Spoločnosť tianDe vyrába všetky svoje produkty výhradne z prírodných, ekologicky čistých rastlín, ktoré sú zozbierané z rozľahlých pláni Altai.
Jedným z mála miest na svete, kde sa prelína prírodná sila, človekom nedotknutá krása a životadárna energia.
V Altai rastie viac ako sto druhov liečivých rastlín, ktoré nenájdete nikde na svete.
Výrobky sú úspešným spojením prírodného bohatstva, vedeckého prístupu a moderných technológií.
1/ Altai
Altajská prírodná rezervácia, tiež nazývaná Altajskij Zapovednik (rusky „zapovednik“= svätyňa, prísna prírodná rezervácia) v pohorí Altaj na juhu Sibíri v Rusku. Je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO „Zlaté hory Altaj“, ktorý je uznávaný ako oblasť s vysokou biodiverzitou a izoláciou pred ľudským prienikom. Je tiež súčasťou svetovej siete biosférických rezervácií UNESCO. Altaj sa nachádza v ekoregióne ihličnatých lesov Sayan montane. Tento ekoregión sa vyznačuje horami, ktoré sú ohraničené údoliami riek, vysokou mierou zrážok a vysokou biodiverzitou. Flóra je vo všeobecnosti závislá od nadmorskej výšky a terénu, pričom les má tri hlavné subzóny na základe nadmorskej výšky: svetlá riedka taiga s ihlou, tmavá taiga s ihlou a tmavá taiga. Altajská rezervácia bola ľudskou činnosťou väčšinou nerušená a je jednou z mála zostávajúcich nedotknutých oblastí tohto ekoregiónu. Pokrýva 9,4% celej Altajskej republiky a v rezerve nie sú žiadne cesty.
Najbežnejšie stromy v rezervácii Altajských ihličnatých druhov: smrekovec sibírsky, sibírsky céder a jedľa sibírska. Na svahoch pri jazere Teletskoye sa nachádzajú niektoré sekundárne lesy brezy a jelše, ale väčšina rezervy na juh je nedotknutá - cétery v lokalite boli merané až do priemeru 1,8 metra a vo veku 400 až 450 rokov. Vedci v rezerváciách zaznamenali v Červenej knihe Ruskej federácie viac ako 1 500 druhov cievnych rastlín, z toho 22 druhov uvedených ako „zraniteľné“. V rezervácii sa nachádza viac ako 70 druhov cicavcov vrátane dvoch ohrozených druhov, snežného leoparda a altai argali. Existuje 19 druhov rýb, väčšinou v jazere Teletskoye, vrátane šťuky, ostrieža a molice. V potokoch je najbežnejšou rybou lipan. Z 331 druhov vtákov nájdených v rezerve je väčšina (48%) passerine (159 druhov), bahňatá (48 druhov), Falconiformes (30 druhov) a husi (29 druhov). Zvyšných 66 druhov predstavuje iba 20%.